Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Ekonomi Bakanlığı Yetkilileri Tek Tek İhracatçı Firmaları Ziyaret Etti

Bu haber 27 Kasım 2017 - 14:02 'de eklendi ve 1483 kez görüntülendi.
Ekonomi Bakanlığı Yetkilileri Tek Tek İhracatçı Firmaları Ziyaret Etti

Teşvik ve destekler konusunda sürdürülen faaliyetlerin reel sektör temsilcilerine doğrudan aktarılması yönünde çalışmalarını sürdüren Ekonomi Bakanlığı, yaptığı bilgilendirme toplantıları kapsamında 24 Kasım tarihinde Yozgat’ta ihracat yapan firmalardan Erayna Otomotiv Sanayi Fabrikası, Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Kale Seramik Gurubu, Pek Kardeşler Biçerdöver, Eren Çorap, Garanti Giyim, Kahraman Çelik Makas, Erensan Isı Sanayi, Özel Kazan Isı Sanayi, Yozgat Kraft Torba fabrikalarına ziyarette bulundu.

Ziyarete İthalat Genel Müdür Yardımcısı Ferüdün Başer, İhracat Daire Başkanı Ahmet Canlı, EAD Daire Başkanı Murat Ertekin, Dış Ticaret Uzmanı Fundagül Bacı, Dış Ticaret Uzmanı Nart Baybers, Dış Ticaret Uzmanı Fatih Turgay Eldem, İhracatçılar Birliği Temsilcisi Uzmanı Mahmut Oğuzhan, TSO Özel Kalem Müdürü Cihangir Can Taşdemir  ve OSB Müdürü Erdoğan Öztürk katıldı. Yapılan görüşmelerde, işletme rejimi, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri ile telafi edici vergi uygulamaları, yatırım teşvik mevzuatı kapsamında uygulanan destekler, serbest bölgeler, yurt dışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik destekler, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirme, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri konularında detaylı bilgileri verildi. Ayrıca firma temsilcilerinin birebir soruları cevaplandırıldı.Yapılan ziyaretlere ilişkin heyet Başkanı İthalat Genel Müdür Yardımcısı Ferüdün Başer, “Bakanlık olarak sık sık saha çalışmalarımız olmakta. Bizim için önemli olan firmalarımıza birebir bilgiler vererek Bakanlığımızın vermiş olduğu desteklerden firma sahiplerimizin sonuna kadar yararlanmasını sağlamaktır. Günümüzde doğru bilgiye doğru zamanda ulaşmak çok önemlidir. Bir takım destekleri kullanarak işletmelerin büyümesi ve ihracatlarının artması hem bizler hem de ülke ekonomimiz için çok önemlidir. Bugün burada yaptığımız ziyaretler ülke genelinde de sürmektedir.” ifadelerini kullandı. Gerçekleşen ziyaretlerinden dolayı işletme temsilcileri memnuniyetlerini ifade ederek Bakanlık tarafından verilen “Ekonomi Bakanlığı Devlet Yardımları Rehberi” için de yetkililere teşekkürlerini ilettiler.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA