Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Engellilere hibe desteği 29 Aralık tarihine kadar uzatıldı

Bu haber 13 Aralık 2017 - 7:53 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.
Engellilere hibe desteği 29 Aralık tarihine kadar uzatıldı

İşkur, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara hibe desteği veriyor. Engelli ve eski hükümlüleri topluma kazandırmak ve istihdama destek vermek maksadıyla engelli vatandaşlara 50 bin lira, eski hükümlülere ise asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği veriliyor.

2018 yılı 1. Dönem başvuruların başladığını belirten Yozgat İşkur İl Müdürü Taner Yıldız, 11 Aralık 2017 olan son müracaat tarihinin 29 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldığını söyledi.
Müracaatta aranan şartları aktaran Yıldız, “Öncelikle şartlarımız, kurumumuza kayıtlı olmak, engelliler için en az yüzde 40 engelli raporuna sahip olmak, eski hükümlüler için hükümlü belgesi olması, emekli olmamak, vergi mükellefi olmak ve mutlaka girişimcilik belgesine sahip olmak. Bu şartlara uyan engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı 2018 yılı 1. Dönem hibe çağrımızdan faydalanmaları için kurumumuza bekliyoruz” dedi.
Mesleki bir proje hazırlayacak olanların meslek eğitim belgesi alması gerektiğini kaydeden Yıldız, “Projemizden bu güne kadar 67 kişi faydalandı. Bu projeden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı 29 Aralık tarihine kadar kurumumuza bekliyoruz” diye konuştu.
DEVLETİMİZ ENGELLİLERİN HER ZAMAN YANINDA
Engelli vatandaşların topluma kazandırılması için devletimizin ve hükümetimizin her türlü desteği verdiğini kaydeden Vali Kemal Yurtnaç ise, “Önemli olan engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırabilmek, onları dışlamak ve toplumdan soyutlamak değil.Dezavantajlı gurupların hayatlarının kolaylaşması için her türlü tedbirleri alıyoruz ve elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Devletimizin sunduğu imkanlarla bu tür guruplara yardımcı olmak bizim görevimiz. İşkur engelli vatandaşlarımızın kendi işlerini kurması, kendi ayaklarının üzerinde durması için 50 bin lira hibe desteği veriyor. Ben şartları tutan tüm engelli vatandaşlarımızın bu hibe desteğinden faydalanmaları için başvuru yapmalarını istiyorum. Bunun yanında eski hükümlülerde bu hibelerden faydalanabiliyor. Onlarda geçmişte bazı sebeplerden dolayı hüküm giymiş olabilirler. Devletimiz ve hükümetimiz onları da topluma kazandırmak için destekler veriyor. Eski hükümlülerde bu hibe başvurusundan faydalanarak kendi işlerinin patronu olabilirler” ifadelerini kullandı.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA