Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Taylan ALAKOÇ, İstihdam Teşviki Sevindirdi

Bu haber 19 Aralık 2017 - 10:00 'de eklendi ve 1103 kez görüntülendi.
Taylan ALAKOÇ, İstihdam Teşviki Sevindirdi

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni istihdam teşvikinin iş dünyasını sevindirdiğini belirterek, “2018 yılında da devletimizin bize verdiği teşvik ve ekonomimizdeki büyümeden aldığımız güçle üretmeye ve ülkemizi var gücümüzle kalkındırmaya devam edeceğiz” dedi.

İstihdam teşvikinin üretimi daha da arttıracağına vurgu yapan Taylan Alakoç, “Geçtiğimiz günlerde istihdam seferberliği Ödül töreninde Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi, biz milletimizle, iş dünyamızla, esnafımızla, sanatkarımızla, çalışanlarımızla el ele verir Allah'ın izniyle önümüzdeki tüm engelleri aşarak hedeflerimize ulaşırız. Yeni teşvikler de iş dünyasının bu mücadelesinde büyük güç verecektir. Önümüzdeki yıl, 3 veya daha az çalışanı olan işletmelerimize sağladıkları her ek istihdam için ödedikleri maaş, prim ve verginin, bir ayını kendileri, bir ayını da devlet ödeyecek. Yani imalatçılarımıza, esnaflarımıza, küçük işletmelerimize devletimiz ‘bir ay senden, bir ay bizden’ sözünü vermiştir. Bu teşvik 12 ay süreyle geçerli olacaktır. Bu uygulamayla her işletmeleri rahatlatacak hem de işsiz gençlerimize umut olacaktır. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte tüm üyelerimiz daha fazla kişiyi istihdam edebilmek için çaba sarf edecektir. Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Projesi kapsamında işveren örgütleriyle iş birliği hâlinde mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programlarını birlikte düzenleyen bir sistem hayata geçirilecek. Yeni sistemde mesleki eğitimin içeriği, işverenlerin talebine göre oluşturulacak. İş gücü piyasasının nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak için teoriği ve pratiği birleştiren yeni bir modele geçilecek. Bu sistemin uygulamaya geçmesiyle kalifiye elaman açığının hızla giderileceğine inanıyorum” ifadesinde bulundu.

Türkiye’nin 11.1’lik büyüme rakamına ulaşmasının, 1.5 milyon ilave istihdam sağlanmasının devletin çok büyük katkılarıyla olduğunu belirten Taylan Alakoç, “Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakanımıza, tüm bakanlarımıza ve üst kuruluşumuz olan TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA