Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf
Yılmaz ÇALIŞKAN

İyi Fikirleri Kaybetmeyin

Bu haber 06 Ocak 2018 - 13:36 'de eklendi ve 1217 kez görüntülendi.
İyi Fikirleri Kaybetmeyin

İyi fikirler her an gelebilir ancak bunların yitip gitmesine ve unutulmasına izin verirseniz yanlış yoldasınız demektir.

İş hayatınıza müthiş bir katkı sağlayacak fikirler hayatınızı tamamen değiştirebilir. Ancak bu fikirleri aklınızda öylece bırakıp unutmaya terkederseniz kaybediyorsunuz demektir. Nereden geldiğiniz ya da eğitim seviyeniz önemli değildir. Herkesin aklına mutlaka harika fikirler gelir. Tek problem çoğu insanın bu fikirlere aldırış etmemesi ya da bu fikirleri hayata geçirecek adımları ertelemesidir. Belki dünyanın sıradaki en önemli buluşunu bulmuş olmayabilirsiniz ancak bizim şu anda yaşadığımız hayat bir zamanlar sadece bir fikirdi. Kullandığımız teknolojik ürünler, taşıma araçları, dünyayı tanımakta kullandığımız aletler, aklınıza gelebilecek her şey birzamanlar sadece fikirdi. Aklınıza gelen fikirler konusunda kaç defa hiçbirşey yapmadığınız bir düşünün. Aklınıza gelen her fikir milyonlarca lira kazandıracak diye bir şey yok ancak, çoğu fikir iş yaşamınızı ve hayat şartlarınızı farkedilebilir ölçüde değiştirecek kapasitedirler. Şimdi size fikirlerinizi daha verimli kullanabilmeniz için birkaç tavsiye vereceğim. 1- Bir Sisteminiz Olsun: Şu ana kadar bulduğum en iyi yöntem tahmin edebileceğiniz gibi ve basitçe, aklınıza gelen fikirleri yazmak. Bazı insanlar kalem ve kağıt kullanmayı sever bazıları elektronik cihazları. Ben bulunduğum yere göre genelde elektronik cihazları kullanıyorum. Bilgisayar başındaysam bilgisayarımı, dışarıdaysam da telefonumu kullanıyorum. Böylece bilgisayarımın başına geçtiğimde, telefonuma kaydettiğim notları tüm ayrıntıları ile düzenli bir şekilde bilgisayarımdaki dosyaya aktarabiliyorum. 2- İyi Olanları Seçin: Sırf aklınıza gelen fikirlerin kaydını tutup ayrıntılarını biliyorsunuz diye hayata geçirmeye çalışacaksınız diye bir şey yok. Bulduğunuz fikirler arasında analizler yapın, üzerlerinde düşünün. Yapılabilirlikleri ve vereceğiniz emeğin karşılığını ne kadar geri verebileceklerini düşünün. Böylece zaman harcamaya değer fikirleri belirleyebilir, gereksiz olduğunu düşündüğünüz fikirleri silebilirsiniz. Aklınızı boşuna meşgul etmemiş olurlar. 3- Bir Hayat Kurun: Eğer ilgilenmeye değer bir fikir bulmuş ve zaman harcamaya da karar verdiyseniz, artık bu fikir üzerinde çalışmaya başlamalısınız. Bu fikri hayata geçirmek için belirli bir zamana ihtiyacınız olacaktır. Yaşamanızı bu fikire göre düzenlemeniz belki de daha fazla çalışmanızı ve daha az eğlenmenizi gerekecektir. Ancak sonuçta bu sizin fikriniz ve onunla yaşamalısınız. Başarı ancak böyle gelecektir.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA