Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf
Orhan DARI

İyi Bir Lider İyi Bir Dinleyicidir

Bu haber 12 Ocak 2018 - 13:29 'de eklendi ve 1267 kez görüntülendi.
İyi Bir Lider İyi Bir Dinleyicidir

Neden yetenekli çalışanlara sahip olmanıza rağmen onlardan tam verim alamıyorsunuz? Yeni bir işe başladığınızda, işinizle ilgili tüm alanlarda uzman olmak zorunda değilsinizdir. Örneğin bir planlama şirketi kurduysanız grafik tasarım hakkında hiç bir şey bilmediğiniz konusunda endişelenmezsiniz. Sadece kaliteli ve güzel görünenin ne olduğunu bilmeniz ve yetenekli bir grafik tasarımcıyı işe almanız yeterli olacaktır. Lider olarak yapmanız gereken kimin ihtiyacınız olan işi daha iyi yapabacağını seçmenizdir.

Bir çalışandan en iyi şekilde faydalanmanın yolu onu dinlemektir. Çalışanlarınızın sorunları ve endişeleri direkt olarak şirketin ortaya koyacağı hizmeti etkiler. Bu nedenle çalışanları iyi bir şekilde dinlemek ve işlerini en iyi şekilde yapabilecekleri bir ortamı hazırlamak rahatsızlıklarını ve endişelerini gidermek sizin görevinizdir. İyi bir dinleyici olmak iyi bir lider olmanın temel özelliklerinden biridir. Çalışanlarını dinleyen bir yönetici şunları yapabilir;
  • Potansiyel problemleri yerinde inceleyebilir ve çalışanıyla birlikte çözüm üretebilir
  • Çalışanlarına, kendilerini önemli hissettirir ve şirkete olan bağlılığı arttırır
  • Çalışanlara çeşitli tavsiyeler verebilir, yeni bir bakış açısı yaratabilir ve verimi arttırabilir
  • Şirketi içi iletişimin artmasıyla işlerin daha kolay ve kaliteli olmasını sağlar.
Bir çalışan sizinle konuştuğunda, söyledikleri hakkında düşünerek cevap verin ve geçiştirmeye ya da kaçamak cevaplar vermeye yeltenmeyin. Böylece çalışanlarınız kendilerine ve fikirlerine verilen değeri görecek, bağlılığı artacaktır. Çalışanlarınıza danışın; her şirketin bir işleyişi ve işleri yürütme şekli vardır. Ancak teori ile pratik farkından oluşan nedenlerle işler her zaman beklendiği gibi yürümez. Sistemdeo luşan sorunları ise en iyi, işin içinde oplan, çalışanlar bilir ve görür. Bu nedenle her zaman çalışanlarınıza danışın ve işlerin daha verimli bir şekilde nasıl yapılabilineceği konusunda tavsiye isteyin.Neden yetenekli çalışanlara sahip olmanıza rağmen onlardan tam verim alamıyorsunuz? Yeni bir işe başladığınızda, işinizle ilgili tüm alanlarda uzman olmak zorunda değilsinizdir. Örneğin bir planlama şirketi kurduysanız grafik tasarım hakkında hiç bir şey bilmediğiniz konusunda endişelenmezsiniz. Sadece kaliteli ve güzel görünenin ne olduğunu bilmeniz ve yetenekli bir grafik tasarımcıyı işe almanız yeterli olacaktır. Lider olarak yapmanız gereken kimin ihtiyacınız olan işi daha iyi yapabacağını seçmenizdir.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA