Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Yozgat’tan Zeytin Dalı Harekatına Bayraklı Destek

Bu haber 26 Ocak 2018 - 12:17 'de eklendi ve 1155 kez görüntülendi.
Yozgat’tan Zeytin Dalı Harekatına Bayraklı Destek

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzurunu korumak amacıyla sınırlarımıza konuşlanmak isteyen PKK/PYD/KCK ve DEAŞ terör örgütlerini bertaraf etmek üzere, 20 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 17:00’de hükümetimizin emrine istinaden Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı Harekatı" başlatılmıştır.

Yozgat Valisi Kemal YurtnaçZeytin Dalı Harekatı adı altında düzenlenen Afrin Operasyonu kapsamında Türk Ordusuna destek vermek amacıyla Yozgat Valiliği tarafından başta resmi kurumlar olmak üzere ev ve iş yerlerine bayrak asılması istendi. Yozgat Valiliğinin talimatı üzerine ise Yozgat halkı şehri bayraklarla donattı. Vali Kemal Yurtnaç konuya ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye’nin ve milletin can güvenliğinin birinci derecede önemli bir konu olduğunu söyledi. Vali Yurtnaç açıklamasında şu şekilde devam etti;Ülkemizin hemen sınırlarında Afrin’de oluşan terörist unsurlara karşı silahlı kuvvetlerimiz tarafından yapılan operasyonu desteklemek amacıyla camilerde dualar ediliyor. Vatandaşlarımızda şehri bayraklarla süslediler. Bu ordumuza, milletimize verilen bir destektir. Yozgat halkı zaten bu güne kadar terörle mücadelede verilen şehitler açısından da nüfusa göre en önde gelen illerimizden bir tanesidir. Zaten Yozgat dendiğinde şehitleriyle, kahramanlıklarıyla ortaya çıkan bir ildir. Bu tüm Türkiye için böyledir ama Yozgat bu konuda biraz daha ileridedir diye düşünüyorum. Sonuna kadar da ordumuzun, ülkemizin arkasında olarak operasyonun zaferle sonuçlanacağı konusunda dua ile bekliyoruz” dedi. Dükkanının vitrinine Türk Bayrağı asan İbrahim Çankaya isimli esnaf ise "Afrin'de başlatılan Türk harekatına destek veriyoruz. Ordumuzu sonuna kadar destekliyoruz. Onun için bayrak astık ve tüm vatandaşlarımızı bayrak asmaya davet ediyoruz. Dualarımız Türk ordusuyla" diye konuştu. Kürşat Kayapınar isimli esnaf da "Afrin'de Türk Ordusunun başlatmış olduğu harekattan zaferle ayrılacağına inanıyoruz. Biz de Türk Bayrağımızı asarak destekte bulunuyoruz. Reis söylesin biz oraya gelir orada da savaşırız. Türk milleti muzafferdir ve her zaman muzaffer olacaktır. Ordumuzun yanındayız, dualarımız onlarla" şeklinde konuştu.

Etiketler :
%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA