Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

TSO Başkanı Taylan Alakoç, "Ametist Taşına Coğrafi İşaret Alıyoruz"

Bu haber 01 Şubat 2018 - 12:33 'de eklendi ve 1361 kez görüntülendi.
TSO Başkanı Taylan Alakoç,

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan ALAKOÇ, Yozgat'ın Aydıncık İlçesinde çıkarılan ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda işlenen yarı değerli ametist taşının tanıtımı ve Coğrafi İşaretinin alınması için gerekli olan çalışmaları başlattı.

Aydıncık Ametist Derneği Başkanı Nimet Türker’in eşliğinde üretimde kullanılan teknoloji ve ham olarak çıkartılan taşları inceleyen TSO Başkanı Taylan ALAKOÇ ve Genel Sekreteri Ziya SAYDAM üretilen tüm ürünler hakkında detaylı bilgiler aldı. Yozgat TSO Başkanı Taylan ALAKOÇ, "Oda olarak ilimizde üretilen ve bize özgü olan ürünlerin tanıtımı noktasında elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Yaptığım inceleme sonucu burada büyük emeklerle güzel ürünler meydana getirildiğini gördük. Bizlerde istiyoruz ki, insanlar Yozgat'tan bir şey alıp götürebilsin. Veya biz Yozgat'tan giderken bir şeyler alıp götürebilelim. Bugün baktığınızda her ilin birkaç çeşit hediyelik eşyası var. Oda olarak bizlerde il dışına giderken yanımızda götüreceğimiz ve tanıtımı yapacağımız ürün yelpazemiz geniş olsun. Oda olarak Coğrafi İşaret almak için gerekli çalışmalara başlattık. Yakın zamanda da sonuçlanacağı kanaatindeyim” ifadesinde bulundu. Derneği Başkanı Nimet Türker, "Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan ALAKOÇ’un bize yapmış olduğu bu ziyaret ve desteklerinde dolayı çok teşekkür ediyorum. Tanıtıma çok ihtiyacımız var. Aydıncık'ta yarı değerli taşlarımız ametist, kuvars, kalsedon, akik gibi taşlar çıkmaktadır. Biz Aydıncık Halk Eğitim Merkezi olarak o taşları işliyoruz kolyeye, yüzüğe, tespihe ve masa isimliği gibi ürünlere dönüştürüyoruz. Kursu muzda bulunan bayanlar da hem meslek ediniyor hem de evlerinin geçimine destek oluyorlar. Başkan beyde sağolsun yüklü bir sipariş vererek bizlere destek oldu" dedi.  

Etiketler :
%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA