Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

500 BİN LİRALIK MALİ DESTEK İÇİN YOZGAT ÖNCELİKLİ

Bu haber 12 Şubat 2018 - 13:40 'de eklendi ve 11.096 kez görüntülendi.
500 BİN LİRALIK MALİ DESTEK İÇİN YOZGAT ÖNCELİKLİ

ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI (ORAN), Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Mali Destek Programı Çağrısını yayınladı: “KOBİ ve Kuruluşlara 500 bin liraya kadar destek verilecek.”

Geçtiğimiz günlerde Mali Destek Programı kapsamında proje teklif çağrısına çıkan ORAN Kalkınma Ajansı Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Mali Destek Programı ile imalatta Ar-Ge ve yenilikçiliğin ön plana çıkarılması, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılması için TR72 Bölgesi’nde endüstrileşmenin artırılması ve katma değeri yüksek ürün imalatı için Bölge sanayisinin desteklenmesini amaçlıyor. Bu program çerçevesinde destek tutarı asgari 50 bin azami 500 bin lira. Destek oranı ise asgari%20 azami %50 şeklinde. Özellikle Yozgat KOBİ ve Kuruluşları için bu çağrı büyük önem taşıyor. Bu desteğin Yozgat’ın gelişen sanayisine daha çok katkı sağlayacağını söyleyen Toplum Geliştirme, Danışmanlık Eğitim Merkezi (TOGDEM) genel müdür yardımcısı Merve Dalgıç, “Yozgat sanayide çok mesafe katetti ve hızla gelişmeye devam ediyor. Yozgat için bu çağrı, ORAN’ın diğer illeri Kayseri ve Sivas’a göre daha büyük bir önem taşıyor. Çünkü Yozgat sanayisi bu çağrı kapsamında öncelikli grupta. Bu da destekten yaralanmak için bir adım önde olmak demek. Yozgat imalat sanayisinin bu destekten yararlanmasını çok isteriz” cümlelerine yer verdi. “Önceliğimiz Yozgat’ın gelişen sanayisine katkıda bulunmak” 2018 yılı hedeflerinin arasında Yozgat ilinin gelişen sanayisine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Merve Dalgıç, çağrı projelerini yürütmede uzman destekleriyle firmaların yanında olduklarını duyurdu. Projelerde uzman desteği hakkında bilgi veren Dalgıç, “Firmalara yapacağımız proje uzmanlığı ve danışmanlığı ile firmalarımızın desteklerden yararlanmasını sağlayacağız. Bunu da nitelikli projelerimiz ve başvuru sürecinden tutun da projenin yürütülmesine kadar vereceğimiz hizmet ile gerçekleştireceğiz. Böylelikle Yozgat ilimizin sanayisinin desteklenmesine de hizmet etmiş olacağız. ORAN’ın desteği dışında firmalarımıza her türlü hibe ve destek çağrısı için proje danışmanlığı yapmaya, onları desteklerden yararlandırmaya hazırız” dedi. ORAN Kalkınma Ajansı’nın desteklerinden yararlanmak isteyen firmaların talepleri doğrultusunda proje danışmanlıklarını üstleneceklerini söyleyen Dalgıç, destek çağrısına son başvuru tarihinin 16 Mart 2018 olduğunu belirtti. Yozgat merkezde danışmanlık faaliyetinde bulunan firma yetkilileri, 0354 333 66 60 ve 0541 940 27 79 nolu telefon numaralarından KOBİ'lerin bilgi almak için ulaşabileceğini belirtti.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA