Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Çöpten Elektrik Üretilmez Demeyin

Bu haber 14 Şubat 2018 - 12:01 'de eklendi ve 1234 kez görüntülendi.
Çöpten Elektrik Üretilmez Demeyin

Yozgat Belediyesi tarafından katı atık depolama alanına inşa edilen Entegre Katı Atık Yönetim Tesisinde elektrik üretimine başlandı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan,"9 Şubat itibariyle çöpten elektrik üretmeye başladık. Şimdilik günde ortalama 140 ton atıktan 10 megawatt elektrik üretiyoruz. Şu anda yaklaşık olarak 2500 konutumuzun ihtiyacını karşılayacak miktarda elektrik üreten tesisimiz tam kapasite olarak çalışmaya başladığında günlük 250 ton çöp işlenerek 10 bin konutumuzun elektrik ihtiyacını karşılayabilecek. Ayrıca Ayrıştırma Ünitemiz 4 ay içinde devreye girecek. Organik olmayan kağıt, plastik, demir vb atıklar ayrıştırılarak geri dönüşüm imkanı sağlanacak. Yine ayrıca oluşturulan ve gaz motorlarının ısınan soğutma suyuyla ısıtılan seralar ile değişik ürünler yetiştirilecek. Yozgat Ülkemizin en çevreci illerinin başında geliyor. İlçelerimizin çöpünü de burada bertaraf edeceğiz. Tamamlandığında 21 milyon TL. ye mal olacak olan bu tesis belediyemize çok ciddi bir ekonomik katkı sağlayacak" dedi.     Başkan Arslan, ayrıca tesisin ısıtma sistemindeki sudan istifade edilerek, sera kurulduğunu, tıbbi atık bertaraf sisteminin de kusursuz çalıştığını sözlerine ekledi.  

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA