Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf
Nuri ŞİMŞEK

Marka Olacak Bir Yozgat İstiyoruz

Bu haber 16 Şubat 2018 - 9:05 'de eklendi ve 1552 kez görüntülendi.
Marka Olacak Bir Yozgat İstiyoruz

Öncelikle Yozgat'ımızın ve Yozgat Esnafının sesi olan Yozgat Esnaf Gazetesinde köşe yazısı yazmaktan onur duydum. Yozgat’ta edindiğim tecrübelere ve de gördüğüm giderilebilir eksikliklere değinmekle başlamak istiyorum.

Yozgat coğrafi konum itibariyle Türkiye’nin tam ortası Başkente yakınlığıyla, orta Anadolu’nun sanayileşmede lokomotifi olan Kayseri’ye en yakın il olması sebebiyle bu avantajları en fakir kullanan bir il durumunda. Tabi ki bu eksikliklerde esnafından tutun oda başkanlarına, idari ve mülki amirlere siyasetçilere varana kadar hepimiz mesulüz. Ne hikmetse Kalkınmaya yönelik illerin basında olan Yozgat’ta sanayi yönelik hiç bir organizasyon yapılmamış; nasılsa ekonomisi tarım ve hayvancılık diye sadece tarımsal fuarlar ve organizasyonlarla geçiştirilmiş. Kısacası kendi kaderine terk edilmiş, göç veren iller içinde liderliğe yükselmiş Tarım ve hayvancılığı da gerilemede olan Yozgat'ta! Tekstilde neden Yozgat yok? Bilim ve Teknolojide niye Yozgat yok? Makine motor ağır sanayide niye Yozgat yok? Bahaneler üretecek vaktimiz hiç yok, bu saydıklarımın hepsi istihdama yönelik ve göçü tersine çevirecek ciddi adımlardır. Bundan 10 yıl öncesine kadar OSB de 2 ile 3000 arası istihdam vardı şimdi bunlar neredeler. Bir kere Yozgat’ımızın bu makûs talihini değiştirmek Yozgat’ımızı geliştirmek ben Yozgatlıyım diyen herkesin görevidir. Bunda en büyük görev sayın vekillerimize, sayın mülki amirimize, sayın TSO başkanına, Esnaf Odaları ve değerli esnaf kardeşlerimize düşmektedir. Artık Yozgat esnafının ve Yozgat’a gelecek yatırımcıların önünü açma vaktidir. Bunlar hayal değil hepsi yapılabilecek Yozgatlı olanın yapabileceği işlerdir. Artık tıklım tıklım kahvehaneleri, boş boş gezen gençlerimizi görmek istemiyoruz. Üreten ve ürettiğini marka yapan bir Yozgat istiyoruz.

Etiketler :
%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA