Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

İşadamları ile Gençleri Bir Araya Getirdiler

Bu haber 18 Şubat 2018 - 18:30 'de eklendi ve 1350 kez görüntülendi.
İşadamları ile Gençleri Bir Araya Getirdiler

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu yaptığı organizasyonlara bir yenisini daha ekleyerek İstanbul’da Gençleri İşadamlarıyla bir araya getirerek kariyer günü dolu dolu geçti.

Açıldığı günden bu yana birçok organizasyon ve davete ev sahipliği yapan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi Pazar günü kapılarını Yozgatlılara açtı. Düzenlenen ‘’Kariyer Günleri’’ programıyla Yozgatlı iş adamlarını ve gurbette yaşayan Yozgatlı gençleri bir araya getirdi. Programın açılış konuşmasını İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Hacı Ahmet Yılmaz yaptı. Yılmaz, geçmişte memleketinden ayrılıp İstanbul’a yerleşen ve burada kendini geliştirerek iyi yerlere gelen Yozgatlıların, yine gurbette hayatlarını devam ettiren hemşerilerimize örnek olmalı ve dayanışma sağlanmasının önemini anlattığı konuşmasında;’’ Her birimiz Yozgat’ın farklı farklı köylerinden, ilçelerinden geldik ve burada hayatımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Kimilerimiz burada başarıyı yakaladık kimilerimiz ise bu başarı için çabalıyoruz. Bugün burada bu başarıyı yakalayan ve sürdürmekte olan hemşerilerimizle gençlerimizi buluşturmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Hayat tecrübeleri ve örnek alınması gereken yönleriyle hemşerilerimizi bir bütün içinde görmek bizlere büyük gurur veriyor. Sivil Toplum Kuruluşu olmanın gereklerinden biriside alt-üst ayırmaksızın toplumları bir araya getirmek olduğu düşüncesiyle bir araya geldik. Her bir hemşerimizin başarısını kendi başarımız gördüğümüz gibi başarısızlık ve olumsuzlukları da üstlenmenin bilincindeyiz. Sivil Toplum Kuruluşunu kendimize kartvizit olarak değil tüm üyelerine ve şehrimize menfaat sağlamak için devam ettiriyoruz. Bu bağlamda bir kez daha konuklarımıza tekrar hoş geldiniz diyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ dedi. Yurt yapımında, öğrencilerin bursları ve birçok konuda maddi manevi desteklerini esirgemeyen Avukat Satılmış ŞAHİN ve Yurt binasının müteahhitliğini üstlenen, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırsever iş adamı Mühendis Yusuf ERKOÇ’un hayat hikâyelerini ve başarılarındaki hassas noktaları paylaştığı konferansta yine Yozgatlı Hayırsever İş Adamı Ali DÖNMEZ öncülüğünde kahvaltı ikramı yapıldı. İş adamlarının anlatımları ve katılımcıların soru cevaplarıyla devam eden program hatıra fotoğrafları çekilerek son buldu.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA