Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf
Cihan DELİBAŞI

Vatandaş Gözüyle

Bu haber 20 Şubat 2018 - 9:07 'de eklendi ve 14.539 kez görüntülendi.
Vatandaş Gözüyle

Yozgat için Yozgatlı için çalışan, proje üreten, emek harcayan Yozgat başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında, hatta Avrupa da STK'lar var. 

Sivil toplum kuruluşlarının görevlerinin başında, bulundukları şehrin ekonomisine, kültürüne sahip çıkmak ve gelişmesine ön ayak olmak gelir. İşte bu noktada STK’ların bölgeye ne kadar katkı yaptığı dünde tartışılıyordu bugün de tartışılıyor. Tabi ki sözüm çalışan, emek harcayan, ter döken, proje üreten içi dolu STK’lara değil. Kendi özel işlerini takip edip, protokolde yer alma çabasında olan, yalnızca kağıt üzerinde varlığını sürdürenlere! Günümüzde; biat et, rahat et mantığıyla konumları gereği yer kapma, medyada kendini tanıtma çabası içerisinde olanlara. Neden mi? Çünkü Yozgat’ın Yozgatlının günlük değil kalıcı yatırımlara ihtiyacı var. Bir yerlerde toplanıp; yiyelim, bir yerlere gidip gezelim, sonrada fotoğraf karelerinde “memleket için, sizler için buradayız” sloganları ile medya da yer almaya çalışmakla olmuyor bu işler. Birileri iyi bir şey yaparken onları alkışlamak yerine gözlerini kapayanlar, kulaklarını sağır edenler var. Mevlana Celaleddin Rumi’nin “Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol” dediği gibi. Proje üretmeden, kamuoyunun desteğini almadan, yolda bulduğunu yola çıktığı ile değişenlerden bu memleket hiç bir zaman fayda görememiştir. Elbette bu düşüncelerimi eleştirenler olacaktır. Olmalıdır da. Ama şu bir gerçek ki, yarası olan gocunur. Diyeceksiniz ki bizim işimizden sanane, dün bir bugün iki. Sen de nereden çıktın? Hayır, sadece vatandaş gözüyle bu şekilde göründüğünüzü bilin istedim. Kalın sağlıcakla...

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA