Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

SRC Belgesi Almak Kolay

Bu haber 26 Şubat 2018 - 11:27 'de eklendi ve 1797 kez görüntülendi.
SRC Belgesi Almak Kolay

Bakanlık ile Gazi Üniversitesi arasında yapılan protokolün, karşılıklı mutabakatla iptal edildiğini anlatan Beta SRC Kursu Müdür Mehmet Korkmaz, SRC belgesiyle mevcut mesleki yeterlilik belgelerinin "doğrulanabilir belge" olarak düzenlenmesinin artık e-Devlet Kapısı'ndan yapılmaya başlandığını söyledi.

Yozgat Beta SRC Kursu Müdürü Mehmet KORKMAZ, ticari araç sürücülerinin kimi zaman 45 güne kadar uzayabilen SRC belgesi alma işleminin artık e-Devlet Kapısı'ndan 5 dakikada gerçekleştirildiğini belirterek, "SRC belgesi alma ücreti de 40 liradan 20 liraya düşürüldü.  Bu hizmetle geçerli mesleki yeterlilik belgesi (ODY-ÜDY) olan yaklaşık 3 milyon kişinin, istediği zaman kartının doğrulanabilir belgesini oluşturabilecek. Böylece devletimiz ve milletimiz yıllık 3 milyon liralık posta maliyeti, 1 milyon liralık kart basım maliyeti de dahil, toplamda 4 milyon liralık tasarruf sağlanacak" dedi. Şuanda 3 milyon SRC belgesi sahibinin, ücretsiz olarak istedikleri zaman, barkodlu belgeyi de e-Devlet'ten alabileceklerini vurgulayan KORKMAZ, "Gazi Üniversitesi'ne başvurup da SRC kartını alamayanlar da e-Devlet'ten başvurusunu yaparak belgelerini alabilirler ya da kursumuza gelenlere memnuniyetle yardımcı oluruz" diye konuştu. Son dönemde kurs başvurularının yoğun olduğundan bahseden KORKMAZ, “iş hayatına yeni adım atan birçok genç kardeşimiz SRC belgesi almak için bize müracaat ediyor. Gerek internet gerekse halk arasında SRC alımıyla ilgili birçok yanlış bilgi var. SRC belgesi almak o kadar da zor değil. Gerekli eğitimin alınması ve sınavlara hazırlama noktasında biz kurs olarak tüm başvuru sahiplerinin yanındayız. Başvurudan alınması sürecine kadar takip ediyoruz. Detaylı bilgi için kursumuza çay içmeye davet ediyorum” ifadesinde bulundu.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA