Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Çalatlı Mevkiinde 500 Dükkanlık Sanayi Sitesi Kurulacak

Bu haber 27 Şubat 2018 - 12:03 'de eklendi ve 11.043 kez görüntülendi.
Çalatlı Mevkiinde 500 Dükkanlık Sanayi Sitesi Kurulacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat -Sorgun arasında Çalatlı mevkiinde yapılması planlanan 100.yıl Sanayii Sitesi’ne talep edilen mera alanının tahsisinin yapıldığını söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer, yaptığı açıklamada, mera alanlarının, ticari alanlara tahsisi hususunda bakanlığın çok katı davrandığını, birçok mera alanı tahsisi talebinin Bakanlıkça geri çevrildiğini ifade etti. Başer, Bakanlık ve Başbakanlık düzeyinde projenin Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için önemini ısrarla vurguladıklarını belirterek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşerek müspet netice aldıklarını belirtti. Mevcut sanayii sitesinin şehir içinde konutlar arasında kaldığını, ihtiyaca cevap vermekte zorlandığını söyleyen Başer, Çalatlı mevkiinde 500 işyerinden oluşan otel, camii ve sosyal donatıları olan modern bir sanayii sitesi kuracaklarını vurguladı. Yakın zamanda Havaalanı’nın da temelini de atacaklarına dikkat çeken, Başer, yeni Organize sanayiinin de aynı alanda yapılacağını Organize sanayi Bölgesi ve Sanayii sitesininin birbirini tamamlayan entegre projeler olacağını belirtti. Yozgat için hayal, yapılması mümkün değil denen projeleri bir bir hayata geçirdiklerini anlatan Başer, gerek eğitim gerek sağlık gerekse, sanayi, tarım ve hayvancılık alanlarında yapılan yatırımlarla Yozgat’ı adeta şantiye haline getirdiklerini belirtti.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA