Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Bilirkişilik Eğitimi Başvuruları Başladı

Bu haber 03 Mart 2018 - 8:07 'de eklendi ve 1371 kez görüntülendi.
Bilirkişilik Eğitimi Başvuruları Başladı

"Bilirkişilik Yönetmeliği" ile adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için bilirkişilik temel eğitimi zorunlu hale geldi.

YOZGAT SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut, ‘Beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişilerin, bilirkişilik faaliyetini yürütebilmesi için temel, teorik ve pratik bilgileri içeren eğitimi almaları gerekmektedir. Temel eğitim; 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere en az 24 ders saatinden oluşacaktır. 2017 yılında 1.ve 2. Dönem yaptığımız bilirkişilik eğitiminde 120 kişiye bilirkişilik sertifikası verildi’ dedi. Ahmet Bulut, 2017 yılında bilirkişilik eğitimine başvuruyu kaçıranlar için, eğitim başvurularının başladığını, başvuruların ise 16 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini belirtti. Bulut, ‘Başvuru yapmak isteyen meslek mensuplarımız 550 lira ve diğer meslek mensubu erbapları için 725 lira eğitim ücretini https://bilirkisilik.tesmer.org.tr adresi üzerinden yapacakları başvuru sırasında kredi kartı ile on-line olarak ödeyebileceklerdir. Ödemenin banka hesabına yapılması durumunda, ödemenin yapıldığı tarihten bir iş günü sonrasında  başvuru işlemini yapılabilecekler’ diye konuştu.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA