Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Gerçek Yozgat Sevdalısı Babayiğitler

Bu haber 05 Mart 2018 - 22:07 'de eklendi ve 1195 kez görüntülendi.
Gerçek Yozgat Sevdalısı Babayiğitler

Ülke genelinde faaliyet gösteren 350 dernek, 7 federasyon, bir vakıf ile yurt dışında bulunan federasyon ve derneklerin yöneticileri, Konfederasyon çatısı altında birlik olabilmeye yönelik çalışmalarını yaptıklarını basın toplantısı ile paylaştılar.

Yozgatlı Federasyonlar Birliği Başkanı Ahmet YILMAZ, Bursa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Serhat BARAN, Ankara Demokrat Dernekler Federasyon Başkanı İbrahim ÇETİN, Ankara Yozgatlılar Fedarasyonu Başkanı Ahmet KOÇ, Yozgat Birlik ve Dayanışma Vakfı Başkanı Durak Turan DÜZ, İzmir Federasyonu adına Osman KARACA Yozgat’a geldi. Federasyon Başkanlarından oluşan heyet; ilk olarak Vali Kemal YURTNAÇ’ı ardından Belediye Başkanı Kazım ARSLAN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan ALAKOÇ ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih KARACABEY’i makamında ziyaret ederek Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması yönünde fikir alışverişinde bulundu. Genel Başkan Yılmaz,  “Yurt içi ve yurt dışındaki derneklerimizin katılımı ile federasyon birliğini oluşturduk. Genel kurullarımızla yapacağımız kongreler sonrasında da Konfederasyonumuzu kurup çalışmalarımıza başlayacağız. Amacımız dünyadaki Yozgatlı hemşerilerimizle bir birliktelik oluşturarak bunu Yozgat’a yatırım anlamında ciddi derecede hizmet etmek olacak. Burada yaptığımız görüşmeler neticesinde kendi federasyonlarımızda yapacağımız çalışmalarda ele alarak görüşmeler yapacağız. Amacımız Yozgat ve Yozgatlımızın kendi memleketlerinde refah ve huzura kavuşmasını sağlayacak istihdam alanlarının oluşmasına katkı sağlamak olacak" dedi.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA