Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Derneklere Beyanname Uyarısı

Bu haber 14 Mart 2018 - 11:01 'de eklendi ve 1169 kez görüntülendi.
Derneklere Beyanname Uyarısı

Yozgat İl Dernekler Müdürü Hakkı YURTLU, il genelinde bulunan derneklerin Nisan ayı sonuna kadar beyannamelerini vermeleri gerektiğini bildirdi.

Dernekler Kanunu'na göre derneklerin yıl sonu itibarıyla faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarının yer alacağı beyannameleri, her yıl nisan ayı sonuna kadar mülki idare amirliğine vermesi gerektiğini hatırlatan Hakkı Yurtlu, dernek başkanlarının mevcut DERBİS şifreleriyle de sisteme beyanname vermek için giriş yapabileceklerini vurguladı. Derneklerin 2017 yılına ait beyannamelerini 30 Nisan 2018 tarihine kadar doldurmaları gerektiğine işaret eden Yurtlu, "Şifresi olmayan derneklerimizin İl Dernekler Müdürlüğüne başvurarak DERBİS şifresi alabilir. Aldıkları şifre ile sistem üzerinden beyannamelerini doldurabilirler. Aksi taktirde beyanname verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen dernek yöneticilerine, 5253 sayılı Dernekler Kanunu'nun 32. maddesine göre 500 lira idari para ceza uygulanacaktır" dedi.  

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA