Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Bahadınlı 40'dan Fazla Kadın Patron Olacak

Bu haber 15 Mart 2018 - 11:02 'de eklendi ve 1242 kez görüntülendi.
Bahadınlı 40'dan Fazla Kadın Patron Olacak

Toplum Geliştirme Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, Bahadın Belediyesi ile birlikte Kadınlar Gününe özel Girişimcilik Eğitimi verdi.

Togdem Danışmanlık Merkezi, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne’ özel olarak her yaş grubundan 40’tan fazla kadına ‘Girişimcilik Eğitimi’ verdi. Bahadın Belediyesi’nin de destekte bulunduğu eğitim toplam 4 gün sürecek. Eğitimin ilk gününün Emekçi Kadınlar Günü olarak seçilmesi ile kadınların çalışan nüfusuna katılmasına dikkat çekilmek istendi. Girişimcilik Eğitimi’nde girişimciliği destekleyecek en önemli 3 etken üzerinde duruldu. Bu etkenler; kadınların girişimci olabilmesi için motivasyon, fırsatları başarılı bir girişime çevirmek için yeteneklerini keşfetme ve proje yazımı ile ilgili önemli noktalardan oluşuyor. Girişimcilik Eğitimi’ne eğitmen olarak TOGDEM Danışmanlık Genel Müdür’ü Ömer Ersoy bizzat kendisi katılarak bu konuya verdiği önemi gösterdi. Ayrıca eğitim salonunu Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan ve Yozgat KOSGEB Müdürü Mustafa Işık da ziyaret etti. Kadınların İş Hayatında Olması Herkes İçin Önem Arz Eden Bir Konudur Togdem Danışmanlık Genel Müdürü ve Girişimcilik eğitmeni Ömer Ersoy konu ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi; “Biz yıllardır Girişimcilik Eğitimleri veriyoruz. İŞKUR, KOSGEB, ORAN Kalkınma Ajansı gibi pek çok kurum ve kuruluşla çalıştık. Size söyleyebilirim ki Girişimcilik Eğitimlerine katılan kursiyerlerin yarısı kadın kursiyerlerimizden oluşuyor. Bu hepimiz için oldukça sevindirici bir durumdur. Hem Yozgat hem de ülkemiz adına. Sayın Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Bey’e ve KOSGEB Müdürümüz Mustafa IŞIK’A verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Eğitimimiz dört gün sürecek ve sonrasında kursiyerlerimiz bizden alacakları sertifika ile proje yazmaya hak kazanacaklar. Proje yazımında da isteyenlerin yanında olacağız” dedi. Kadınlarla bir süre sohbet eden Sayın Başkan Özcan ve Sayın KOSGEB Müdür’ü Mustafa IŞIK daha sonrasında Yozgat’a her anlamda kattıkları değer ve destek için TOGDEM Danışmanlık’a ve TOGDEM Genel Müdür’ü Ömer Ersoy’a teşekkürlerini iletti.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA