Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

TSO’da Dijital Ehliyet Hizmeti Başladı

Bu haber 16 Mart 2018 - 19:12 'de eklendi ve 11.013 kez görüntülendi.
TSO’da Dijital Ehliyet Hizmeti Başladı

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, hemşerilerimizin başka illere bağımlılığını azaltmaya yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Sayısal Takograf olarak da bilinen cihazlarda kullanılan Dijital Ehliyet verme hizmetini Yozgat’a getirdi. Yozgat TSO tarafından verilecek olan Dijital Ehliyet Hizmeti 3 farklı kart tipiyle gerçekleştirilecek; Sürücü, Şirket ve Servis Kartları olarak 3 farklı kart tipiyle verilecek. Konu hakkında bilgiler paylaşan Yozgat TSO Başkanı Taylan ALAKOÇ, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan bu yetki için yaklaşık olarak 3 aylık bir uğraşın sonunda ilimize Dijital Ehliyet hizmetini getirdik. Daha öncesinde Sivas, Çorum, Kayseri ya da Ankara'ya gitmek durumunda kalan vatandaşlarımız, artık Yozgat Ticaret ve Sanayi Odamız aracılığıyla Dijital Ehliyetlerini alabilecekler.  Ticaret erbaplarımız ve çalışan şoför kardeşlerimiz Dijital Ehliyet almak için mesailerinden, işlerinden geri kalıyorlardı. Günümüzde en önemli şey, zaman. Amacımız Yozgatlı Hemşerilerimizin ticari faaliyetlerinde kullanacağı tüm iş ve işlemleri şehir dışına gitmeden halletmesini sağlamak. Önümüzdeki süreçte de benzeri hizmetleri şehrimizin ve hemşerilerimizin hizmetine sunma gayretimizi devam ettireceğiz. Hepimize hayırlı olsun diyor, TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na da, hizmetin şehrimize gelmesine destek olduğu için teşekkür ediyorum" dedi. Verilen hizmetler ve belge türleri hakkında bilgiler veren Taylan ALAKOÇ, “Dijital Ehliyet işlemleri çok basit. Kart almak isteyen hemşehrimiz öncelikle Odamızın web sitesi olan www.yozgattso.org.tr ya da www.staum.tobb.org.tr internet adresinden Takograf Kartı Başvurusu yapacak. Gerekli formu doldurduktan sonra karşılarına çıkan ödeme kağıdı ile vakıflar bankasına ödemesini yapacak. Odamıza gelirken; 3,5x4,5cm boyutunda biometrik fotoğraf, ödeme dekontu, kimlik ve sürücü belgesi asılları ve birer fotokopileri ile kurumumuza başvuracak. Yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika içerisinde başvurusu alınmış olacak. Sonraki süreçte kart TOBB tarafından basılıp 3 ile 5 gün için de odamıza kargo ile gelecek. Başvuru sahibinin telefonuna, Odamızdan kartınızı alabilirsiniz ibareli bir mesaj gelecek. Sonrasında şansın kendisi ya da yerine teslim alacak olan yetkili kişi kartı Odamızdan alacaktır” ifadesinde bulundu.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA