Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Taylan ALAKOÇ, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Bu haber 19 Mart 2018 - 8:01 'de eklendi ve 1265 kez görüntülendi.
Taylan ALAKOÇ, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferinin tarihimizde bir dönüm noktası olduğunu belirten Taylan ALAKOÇ, bu destanı yazan binlerce şehidimizin en kutsal varlıklarını, canlarını feda ederek "Çanakkale Geçilmez" diyerek düşmanları bozguna uğrattıklarını söyledi.

Yozgat TSO Başkanı Taylan ALAKOÇ, “Aziz Milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümündeyiz. Çanakkale Zaferi, tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir. Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacağız. Her anında, her satırında insanlık onurunun yer aldığı bu destan, tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en onurlu zaferidir. Bu zafer milletimizin bağımsızlığa olan inancını arttırarak, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır. Vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Aziz Şehitlerimizin, imkânsızı başarıp 275 kilogramlık top mermilerini sırtlayarak top kundağına yerleştiren Seyit Ali Onbaşı gibi binlerce inançlı yiğitin sayesinde bizler, bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. Bu, dün Çanakkale’de bugün Afrin’de olur. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin 103.yıl dönümünü yürekten kutluyor, başta Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi hürmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etiketler :
%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA