Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Vali Eline Küreği Aldı Başlangıcı Yaptı

Bu haber 20 Mart 2018 - 9:17 'de eklendi ve 1194 kez görüntülendi.
Vali Eline Küreği Aldı Başlangıcı Yaptı

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Yukarı Nohutlu Mahallesi Erkoç Tepe mevkiinde 700 adet fidan dikimi yapıldı.

Yozgat’ta 600 dekarlık alanda gerçekleştirilen fidan dikim programına Vali Kemal Yurtnaç ve Vali Yardımcıları Şükrü Çakır, Adem Yılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ve kurum müdürleri katıldı.
Düzenlenen etkinlikte fidanlar toprakla buluştu ve fidanlara can suyu verildi.
Yozgat’ta her sene 5 milyon fidan dikildiğini hatırlatan Vali Kemal Yurtnaç yaptığı açıklamada “Erkoç Tepesi 600 dekar bir yer. Buraya şu anda 700 fidan dikiliyor. Biz başlangıç yapalım istedik. Yozgat’tan ziyade iç Anadolu Bölgesi’nin geneli itibariyle bozkır bir görüntüsü var. Yozgat’ta her sene fidan dikimini artırmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Nasıl Yozgat’ın Çamlığı varsa ve burada büyük bir ormanlık alan varsa bu yamaçlarda da büyük ormanlık alanlar olabilir. Toprağı çok uygun. Bu konu da herkesin duyarlı olmasını istiyorum. Yakın bir zamanda da öğrencilerimizle yüklü bir miktarda fidan dikme merasimi yapacağız” dedi.
 Vali Yurtnaç, Yozgat’ta yeşil alanları artırmak için Orman İşletme Müdürlüğü ile de planlı bir şekilde çalıştıklarını da söyledi.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA