Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Hızlı Tren Projesinde Sona Az Kaldı

Bu haber 26 Mart 2018 - 16:18 'de eklendi ve 1164 kez görüntülendi.
Hızlı Tren Projesinde Sona Az Kaldı

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin ilk ray serimi 25 Mart Pazar günü saat 10:30’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan’ın teşrifleri ile Yerköy’de ki YHT şantiyesinde düzenlenen törenle gerçekleştirilecektir.

Ankara-Eskişehir-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-İstanbul arasında başarıyla işletilen, 7 il ve ülkemiz nüfusunun yüzde 33’üne hizmet eden yüksek hızlı trenle bu güne kadar 38 milyonu aşkın yolcu seyahat etti. İşletmeye açılan bin 213 km Yüksek Hızlı Demiryolunun yanı sıra Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu hattının inşası sürüyor. Küçük Asya ile İpek Yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demiryolu koridorunun önemli akslarından biri olan Ankara-Sivas YHT projesinde üstyapı çalışmalarına geçildi. Kayaş-Yerköy ve Yerköy-Sivas arası olmak üzere üst yapısı iki etaptan oluşan YHT projesinin Yerköy-Sivas etabının üst yapı çalışmaları, Yerköy YHT şantiyesindeki ilk ray serimi ile başlayacak. 250km/saat işletme hızına uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak inşa edilen Ankara-Sivas YHT hattı, Sivas-Erzincan ve Erzincan-Erzurum-Kars hızlı demiryolu hatlarıyla bütünleşecek ve Bakü-Tiflis-Kars Demir İpek Yolu’na entegre edilecek. Toplam 405 km uzunluğundaki Ankara-Sivas YHT hattı tamamlandığında iki şehir arasındaki seyahat 2 saat olacak.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA