Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Esnaf Feryat Ediyor

Bu haber 28 Mart 2018 - 11:36 'de eklendi ve 11.380 kez görüntülendi.
Esnaf Feryat Ediyor

Geçtiğimiz yıl 6 Eylül 2017’de Abide iş hanında çıkan yangında birçok esnaf mağdur oldu. Bu esnafların hala birçoğu kendini toparlayamazken bir kaçı ise kendi çabaları ile toparlamaya çalıştı. Yangın sonrası bir çok bürokrat, STK temsilcisi ve halk enkazdan geri kalanları yerinde inceleyerek mağduriyetin hangi boyutta olduğunu gördüler.

  1. Bu yangında mağdur olan esnaflardan biri olan Edinç Fotoğrafçılığın sahibi Erdinç ERSİN sosyal medya hesabından bu şekilde bir açıklamada bulundu; “Sorun sadece Yozgatlı mı olmak ya da Yozgat’ta mı yaşamak. 6 Eylülde Abide iş hanında işyerim yandı. O günden sonra bana ne Yozgatlı ne de devlet yardım etti. Sil baştan işyerimi açtım. Müşterilerim geciken işlerimden dolayı mahkemelere verdiler. Çünkü ben düştüm benim ailemle beraber tırnaklarımla kazıyarak yaptığım işyerim yandı. Ama unutmayın ki bu herkesin başına gelebilir. Vekillerimize gittim iyi karşılayan da oldu konuşma gereksinimi duymayanda oldu. Ben normalde böyle şeyler yazacak bir adam değilim. Ama canıma tak etti ben de bu devletin bir parçasıysam devlet bana yardım edecek. Yozgatlı takımı için dokunuş dedi bende dahil herkesler gitti paralarını attı askerlik şubesinde ama Yozgatlı ve iş adamları iş hanı esnafına dokunamadı” dedi.
Hala yaralarının sarılmasını bekleyen Yozgat Abide İş hanı esnafları yardım ve destek bekliyorlar.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA