Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Turizm Firmasından Sosyal Sorumluluk

Bu haber 30 Mart 2018 - 17:20 'de eklendi ve 1547 kez görüntülendi.
Turizm Firmasından Sosyal Sorumluluk

Yozgat merkezde, turizm ve organizasyon alanında faaliyet gösteren Ş&L Turizm acentesi 1 Nisan Pazar günü saat 10:00’da Çamlık Milli Parkına halkın katılımı ile gerçekleşecek bir yürüyüş düzenledi.

Yozgat merkezde, turizm ve organizasyon alanında faaliyet gösteren Ş&L Turizm firması Müdürü Leylan KÖROĞLU, “Yozgat Çamlığı Milli parkı, ülkemizin sahip olduğu zengin tabii ve kültürel kaynak değerlerini korumak, gelecek nesillere milli bir miras bırakmak maksadıyla 1958 yılında Bakanlar Kurulu Kararıyla ilan edilmiş ilk milli parkıdır. Yozgat Çamlığı Milli Parkımızda, Kafkas Çamı denilen 400-500 yaşlarında Karaçam türünü barındırmakta ve bu çam türü Türkiye’de sadece Yozgat Çamlığı’nda bulunmaktadır. Milli Parkta yine Orta Anadolu’nun mevcut bilinen hayvan türlerinin yanında, Amerika’ya has Altın Kartal türünün de varlığı bilinmektedir. Tabi ki bunu birçok hemşehrimiz biliyor. Bizler de firma olarak sosyal bir sorumluluk olarak gördüğümüz Yozgat’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bir organizasyon düzenledik. Bu organizasyonda ilk olarak sabah saat 10’da Çamlık Milli Parkımız ikinci kapı girişinde katılımcılarımızla buluşacağız. Sonrasında rehber eşliğinde yürüyüşümüz başlayacak. 30 dakika doğada kitap okuma etkinliği yaptıktan sonra yemek molası verilecek, yemek sonrası yürüyüşe devam edilecek. Yürüyüşümüz birinci çıkış kapısında son bulacak” dedi. Bunun bir başlangıç organizasyonu olduğunu belirten Ş&L Turizm firması Müdürü Leylan KÖROĞLU, “bu ilk organizasyon bizler için bir başlangıç olacak. Edindiğimiz deneyimle daha sonra il dışında turlar düzenleyerek ilimize yerli ve yabancı turist getirme yönünde çalışmalara başlayacağız” ifadesinde bulundu.  

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA