Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Avusturya Kültür Ve Kitap Fuar’ında Yozgat Standı

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 16:43 'de eklendi ve 1335 kez görüntülendi.
Avusturya Kültür Ve Kitap Fuar’ında Yozgat Standı

Fransa'nın üç bölgesinde Türk dernekleri ve kültür merkezleri tarafından yapılan Türkiye festivallerine binlerce kişi katıldı.

Fransa'nın Lyon, Belfort ve Rouen kentlerinde Türkiye tanıtım ve kültür festivalleri düzenlendi. Belfort'ta ise Anadolu Festivali'nin ilki düzenlendi.
Ülkenin doğusunda bulunan Belfort kentinde bu yıl ilk kez yapılan Anadolu Festivali, "Gelin Türkiye'yi keşfedin" sloganı ile kapılarını açtı.
 Festivalin açılışına, bu yılın onur şehri olarak belirlenen Yozgat ilini temsilen Vali Yardımcısı Salih Altun katılırken, Strazburg Başkonsolosu Rami Şaylıman'ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.
Türkiye'den ve Avrupa'nın birçok ülkesinden sanat, kültür ve gösteri alanında faaliyette bulunan kişi ve grupların sahne aldığı festivalde, Uğur Işılak şarkı ve türküleriyle ziyaretçilere Anadolu havası yaşattı. Cojep International tarafından düzenlenen festivalin yöneticilerinden Celil Yılmaz, her sene farklı bir şehrin onur konuğu ilan edileceği festivallerde ilk olarak Yozgat’ı davet ettiklerini, Türklere olduğu kadar Fransız vatandaşlarına yönelik etkinliklerin de planlandığını ve her yaşa hitap eden gösterilerle Türkiye'yi yeniden keşfetme imkanı sunulduğunu söyledi.
Vali Yardımcısı Salih Altun ise festivalin açılışında yaptığı konuşmada, “Hepinize Anadolu’nun bağrından, güzel ülkemizden ve Yozgat’tan selamlar getirdik. Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç Bey hepinize kucak dolusu sevgi ve selamlarını yolladı. Sizlerle her zaman gurur duyuyor, başarılarınızla övünüyoruz. Avrupa’nın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın her alanda ki başarıları bizlerin göğsünü kabartıyor. Bu gün burada gerçekleşen organizasyon bu başarının bir göstergesidir” diye konuştu.
Açılış sonrası Vali Yardımcısı Altun, Yozgat standını ziyaret eden vatandaşlara Yozgat hakkında bilgiler vererek diğer stantları gezip vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti. Uğur ışılak konseri sonrası 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Anadolu Ajansı tarafından çekilen resim sergisi gezilerek yoğun ilgi gördü.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA