Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Bozok’ta “Bahar Şenliği” Coşkusu

Bu haber 08 Mayıs 2018 - 16:50 'de eklendi ve 1474 kez görüntülendi.
Bozok’ta “Bahar Şenliği” Coşkusu

Bozok Üniversitesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen geleneksel bahar şenliği coşku ile başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda mehter takımının konseri ile başlayan bahar şenliğinde Antalya’da gerçekleştirilen Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlemiş olduğu 2018 Üniversiteler Arası Halk Dansları Yarışmasında halaylar stilize gruplarında yarışan ve Türkiye finalinde ilk 14 üniversite arasına giren Bozok Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi.
Bahar Şenliğine Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Üniversitelerin şehirlerin gelişimi, ekonomik ve sosyal hayatı için önemli bir argüman olduğunu söyleyen Vali Kemal Yurtnaç, “Üniversite her şehir için önemlidir, üniversiteler bir şehirde bir yörede değişimi başlatan en önemli unsurlardan bir tanesidir.  Şehir ve üniversitenin işbirliği içerisinde olması, kalkınma için çeşitli yatırımların yapması, halkta heyecan oluşturması önemli bir duygu. Biz Yozgat’ta geldiğimiz günden beri tanıtım için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim elimizde üniversite gibi bir değer var. Yozgat’ta 18 bin üniversite öğrencisi var ve herkesin bu üniversiteli gençlere sahip çıkması lazım. Çünkü bunlar önemli bir değer. Üniversite şehrimize kültürel, sosyal alanda bir hareketlilik getirmeye devam ediyor.   Yozgat üniversite ile dışa açılacak. Eğer dışa açılmazsak, farkındalığı oluşturmazsak hep yerimizde sayarız. Yozgat'ın gelişimi ve yeni bakış açısı oluşması, hem ilin hem de üniversitenin tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır" dedi.
Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda bahar şenliklerini Cumhuriyet Meydanı’nda başlattıklarını belirten Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, bu amaçla üniversite ve şehir bütünleşmesini sağladıklarını söyledi. Kuruluşlarının 12’nci yıl dönümünde 11’inci Bahar şenliklerini düzenlediklerini anlatan Rektör Karacabey, bahar şenliklerinin hem üniversite için hem de şehir için hayırlı olmasını diledi.
Üniversitenin şehrin sosyal hayatına önemli katkıları olduğunu söyleyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ise “Şehirler sadece beton yığınlarından ibaret yapılar değildir. Şehrin mutlaka bir sosyal hayatının bir kültür hayatının olması lazım. Bu manada bizlerde yaşanılabilir bir şehir için maddi imkanlarla birlikte şehrin ruhu dediğimiz kültür, sosyal, sanat olaylarında şehre olabildiğince kaktı sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından şenlik meşalesi yakıldı. Daha sonra ise spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları verildi. Kupa ve madalya töreninin ardından program sona erdi.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA