Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Şikayetler Toplantıda Değerlendirildi

Bu haber 11 Haziran 2018 - 8:33 'de eklendi ve 1274 kez görüntülendi.
Şikayetler Toplantıda Değerlendirildi

Ticaret ve Sanayi Odası, hazır yemek alanında faaliyet gösteren üyeleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, sorun ve şikayetler değerlendirildi, Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin hizmet alımlarını Yozgat firmalarından hiçbir teklif almadığı, hizmet alımlarını kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmadığı ileri sürüldü.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, toplantı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, Yozgat’ta hazır yemek konusunda oldukça başarılı firmaların bulunduğunu, 21/B maddesi kullanılarak Ankara firmasından hizmet alım ihalesi gerçekleştirildiğini söyledi. Çelik, ‘’21/B Maddesinin açılımı; ‘Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması’ hallerini içermektedir. Bu maddenin şartlarının hangisinin oluştuğu merak edilmektedir. Şuan içinde olduğumuz koşullar göz önünde bulundurulduğunda, merkezi hükümetimizin ve siyasetçilerimizin can pervane bir şekilde Yozgat ekonomisinin canlanması noktasında yapılan bir çok yatırımın şehir dışındaki firmalara verilmesi Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizi derinden üzmektedir’’ dedi. Çelik, bu tarz uygulamaların birçok kamu kurumunda ve özel sektörde devam ettiğinin görüldüğünü, yasal çerçeveler içerisinde üyelerin hak ve menfaatlerini koruma noktasında sonuna kadar yanlarında olacaklarını sözlerine ekledi.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA