Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Atilla Saygı, Bakkallar Kapanmasın

Bu haber 05 Eylül 2018 - 13:02 'de eklendi ve 1430 kez görüntülendi.
Atilla Saygı, Bakkallar Kapanmasın

Yozgat Bakkallar Esnaf Odası darboğaz içerisinde bulunan ve kapanma noktasına gelen küçük esnaf ile mahalle bakkallarının yaşatılması için kampanya başlattı.

Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Atilla Saygı, sayıları her geçen gün artan ulusal mağazalara karşı küçük esnafların ve mahalle bakkalların ayakta kalmaya çalıştığını vurguladı. Saygı, vatandaşların alışverişlerini mahallelerinde bulunan bakkal ve marketlerden yapmasını istedi. 'Esnafınıza sahip çıkın' adıyla başlattıkları kampanya ile hem esnafın hem de Yozgat’ın kazanacağını dile getiren Saygı, küçük ölçekli market ve bakkalları kurumsal marketler karşısında ayakta kalmalarını sağlamak amacıyla ‘Esnafına Sahip Çık’ adı altında kampanya başlattıklarını kaydetti. Saygı, mahalle bakkallarının sayısının azaldığına değinerek, bakkalın alışverişte güvenli bir liman olduğunu ifade etti. Yozgat’ta ulusal market sayısının arttığına değinen Saygı, bakkaldaki samimiyetin marketlerde bulunmadığını kaydetti. Bakkalların bulundukları mahallenin gözü kulağı olduğunun altını çizen Saygı, “Bakkallar bulundukları mahallede mahalle sakinleri için önem arz ediyor. Mahalle bakkalına evinin, arabasının anahtarını teslim eden vatandaşlar bile oluyor. Bakkal ile vatandaş arasındaki güven duygusunun karşılığının yansıması. Vatandaşlar bakkaldan veresiye ile alışveriş yapabiliyor. Bakkal vatandaşı birkaç aylığına idare edebiliyor ama vatandaşlar bakkalına sahip çıkmıyor” dedi. Yozgat halkının cebinden çıkan paranın Yozgat’ta kalması ve kentin ekonomisine katkı sağlaması için yerel esnafa sahip çıkmak gerektiğini kaydeden Başkan Saygı, toplumun tüm kesimlerine kampanyaya desteğe çağırdı. Saygı, “Yerel esnafa yani mahalle esnafına sahip çıkmak adına halkımızın zincir marketlerden alışveriş yapmaması gerekiyor. Zincir marketlerin her mahallede, her köşede mantar gibi çoğalması esnafımızı yok etmektedir. Yok olan esnafımıza sahip çıkmalıyız. Bunun için zincir marketten alış veriş yapmamalıyız. Her alış verişiniz yeni bir zincir market alışverişinin açılması demektir. Bu arz talep meselesidir. Yerel esnaftan alışveriş yaparsak zincir marketlerin sayısını azaltmış oluruz” ifadelerini kullandı.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA