Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

TSO Mimarlar ve Mühendislerle Toplantı Yaptı

Bu haber 10 Ekim 2018 - 12:44 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.
TSO Mimarlar ve Mühendislerle Toplantı Yaptı

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Mimarlar ve Mühendisler Sektör toplantısını yapıldı. Yapılan sektör toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik,  Odamız Yönetim kurulu üyeleri ile Mimarlar ve Mühendisler katılım sağladı. Toplantıda sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunlar ve çözüm öneri ile Odanın yapabileceği konular görüşüldü.

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik yaptığı açılış konuşmasında, “bugün biz değil sizler konuşacaksınız. Sizlerin sektör içerisinde yaşadığı sıkıntıları ve Oda olarak yapmamız gerekenleri madde madde belirleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde de sektör toplantıları gerçekleştirdik. Bizim amacımız üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları ve beklentileri doğrultusunda faaliyetler gerçekleştirmek. Sizlerin ihtiyaçlarını bilirsek bizlerde o yönde hizmet etmek için elimizden geleni yaparız” ifadelerine yer verdi. Toplantıya katılım sağlayan sektör temsilcileri tek tek söz olarak güncel sorunlardan ve Oda yönetiminden beklentilerini ifade ettiler. Ağırlıklı olarak kamu alımlarında Yozgat müteşebbisinin tercih edilmesi ve hizmet sektöründe olmaları sebebiyle devlet desteklerinin büyük çoğunluğundan faydalanamamaları yer aldı. Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı bu günlerde, rekabetin fazla olması ve hizmet tarifelerinin bir standarda bağlı olmaması gibi konularda görüşüldü. Kanuni yükümlülüklerinin fazla olması ve emeklerinin karşılığı alamadıklarını, yerli müteahhitlerin desteklenmesi bunun içinde TOKİ gibi ilimize ekonomik katkısı olmayan kuruluşların önünde durulması hususunda bilgiler paylaştılar. Belirli periyotlarla toplantıların devam etmesini isteyen sektör temsilcisi Oda üyeleri başta Oda Başkanın Sinan Çelik olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler. Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, “tek amacımız üyelerimize ve ilimize faydalı olmak. Dün ki Yozgat dünde kaldı. Önümüze bakıp birlik ve beraberlik için çalışıp başarılı olacağız. Başarılı olmak zorundayız. Gerek şahsım gerekse Oda yönetimim olarak elimizde geleni yapacağız” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.  

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA