Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Sık Hastalanmayan İnsanların Sırları

Bu haber 01 Aralık 2018 - 17:25 'de eklendi ve 1112 kez görüntülendi.
Sık Hastalanmayan İnsanların Sırları

Salgın birçok hastalığın, sık rastlanabilen mide- bağırsak problemlerinin bizi teğet geçmesini isteriz. Bu rahatsızlıklara kolay kolay yakalanmayan insanların formüllerini merak ediyor musunuz?

Büyük grip salgınlarını veya bulaşıcı mide-bağırsak rahatsızlıklarını kolayca atlatan, hastalıklarını “kırıklık”tan öteye geçirmeyen insanların sırlarını biliyor musunuz? Neredeyse “hiç” denecek kadar az hastalanan insanların bağışıklık sistemini nasıl koruduklarını inceleyen araştırmacılar, basit ve koruyucu önlemlerle hastalık riskini minimuma indirmenin formüllerini buldu. İşte bunlardan birkaçı…
ELLERİNİZİ YIKAYIN El yıkamak, gribi önlemek için (Salmonella, E.coli gibi bakterileri de) yapılması gereken ilk şeydir. Eller, en fazla bakteri barındıran organdır. Eller yoluyla taşınan bakteriler soğuk algınlığı gibi basit hastalıklardan, hepatit A gibi öldürücü bir çok hastalığın gelişimine neden olabilir. Bu nedenle el hijyeni çok önemli ve gereklidir. SOĞUĞA YAKIN ILIK DUŞ ALIN Uzmanlara göre soğuk duş; migreni hafifletir, dolaşım sistemine yardımcı olur ve ağrıları azaltır. Soğuk duşun nezle ve grip gibi hastalıklara karşı koruyucu bir etki sunduğu iddia edilir. Vücudun soğuk duş sonrası kendini ısıtmak istemesinden dolayı metabolizma hızı artar. Bu durum da bağışıklık sistemini harekete geçirir. Bu yüzden düzenli olarak soğuk duş alanlarda nezle, grip ve hatta bazı kanser türleri riskinin azaldığı iddia edilir. C VİTAMİNİ VE ÇİNKO ALIN C vitamini ve çinkonun gribi önlemedeki yeri hala tartışılsa da, bazı çalışmalar özellikle aşırı stres altındaki kişilere C vitamininin yardımcı olduğunu ve çinkonun da virüslerin çoğalmasını engellediğini gösteriyor. Ağızda emilen iyonik çinko pastilleri soğuk algınlığı tedavisinde çok yararlıdır hatta hastalık süresini kısalttığı bilinmektedir. SARIMSAK TÜKETİN Sarımsak, bağışıklığı sağlamlaştıran ve inflamasyonla mücadele eden antioksidant açısından zengin bir besindir. Bu da sarımsağın günlük hastalıklara karşı savunmayı arttırdığını ve yüksek olasılıkla kanseri geciktirmeye yardımcı olduğunu ve kalp sağlığını güçlendirdiğini gösterir. Sarımsağın içerisinde bol miktarda A, B ve C vitamini bulunur. MASAJ YAPTIRIN Birçok çalışma masajın, endişe, kan basıncı ve kalp hızını azaltabileceğini göstermiştir. Bunları düşürmek aynı zamanda stres düzeyini düşürmeye de neden olur. -İskelet sistemi için iyidir çünkü kemiklere oksijen ve besin getiren kan dolaşımını geliştirir. -Kas sistemi için iyidir çünkü bazı masaj hareketleri kas gerginliğini ve krampları azaltır. Ayrıca kas tonusunu azaltarak kasları daha esnek hale getirir. -Solunum sistemi için iyidir çünkü masaj ile rahatladıkça solunum daha yavaş ve derin olmaya başlar, diyafram kullanılarak nefes alındığında daha az enerji harcanır.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA