Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

“Çocuğubu Al Camiye Gel”

Bu haber 07 Aralık 2018 - 18:03 'de eklendi ve 1110 kez görüntülendi.
“Çocuğubu Al Camiye Gel”

İl Müftüsü Salih Sezik, TOKİ Cami’nde cemaatle buluştu. Cemaate önemli mesajlar veren Müftü Sezik, çocukların camiye alıştırılmasının ebeveynlerin elinde olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” projesini hayata geçirdiğini cemaate hatırlatan Müftü Sezik, önemli hatırlatmalarda bulundu. "ÇOCUKLARINIZI CAMİYE GETİRİN" Çocuklarımızın ve hanım kardeşlerimizin camiye alıştırılması gerektiğini söyleyen İl Müftüsü Salih Sezik, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı camilerde daha sık görmek istiyoruz. Bu konuda siz ebeveynlere büyük gayretler düşmektedir. Biz din görevlileri olarak manevi yönden gençlerimizin gelişimi için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Gerek cami içerisinde gerekse cami dışında gençlerimiz ve çocuklarımızın milli ve manevi bir birey olarak yetiştirilmesi için herkes üzerine düşen görevi yapmakla yükümlüdür. Ağaç yaş iken eğilir sözünü unutmayalım. Çocuklarımızın temiz, saf dimağlarına aynen mermere işler gibi Kur'an-ı Kerim'i nakşetmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın gönüllerini, zihinlerini, Peygamber (s.a.s.)'ın ahlakıyla doldurmaya gayret edeceğiz. Eğer ki dolduramazsak birileri çocuklarımızın dimağlarını yanlış bilgilerle doldurur ve bizlerde nasıl olduğunu dahi anlamadan çocuklarımızı elimizden uçup giden kuş misali kaybetmiş oluruz. İşte bu yüzden Rabbimizin Kur'an-ı Kerimdeki emri gereği kendimizi ve çocuklarımızı yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten korumamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. "AİLELER HUZURDA BULUŞUYOR" İl Müftüsü Salih Sezik konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi. “Her Cuma Çapanoğlu Cami’nde sabah namazı buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalara tüm Yozgatlı kardeşlerimizi bekliyoruz. Vatandaşlarımızın bu buluşmalara aileleri ile katılmalarına büyük önem veriyoruz.”

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA