Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf

Keven, "Bu listelerin hep birlikte takipçisi olacağız"

Bu haber 22 Eylül 2019 - 20:34 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.
Keven,

CUMHURİYET Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat genelinde İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) ile alınacak işçi alımlarının kura ile yapılmamasına tepki gösterdi.

Ali Keven, Yozgat Merkez ve ilçelerine İŞKUR tarafından TYP uygulaması ile 9 aylığına okullarda istihdam edilmek üzere 500 temizlik, 190 güvenlik görevlisi alınacağını hatırlattı. Keven, başvuru süresinin çok kısa tutulduğunu, 16 Eylül’de başlayan başvuruların 20 Eylül tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Keven, ‘’Tüm uyarılarıma rağmen bu alım kura ile değil listeyle alınıyor! Noter önünde kura ile alınıp hiç bir soru işaretine yer bırakmamak varken neden liste yöntemi tercih edildi? Bu listelerin hep birlikte takipçisi olacağız” dedi. Keven, kanuna göre öncelik verilmesi gereken kişilere ve hane halkı geliri sınırına dikkat çekti, önceliğin birinci listede ki kadın, genç, engelli ve terör mağdurlarının olduğunu söyledi.

Keven, ‘’Ayrıca hane halkı toplam geliri asgari ücretin 1.5 katını yani 3 bin lirayı geçmeyecek. 5 milyon işsizin olduğu günümüzde bu işe 9 aylığına geçici bile olsa ihtiyacı olan binlerce insan var. Yozgat'ta ihtiyacı olan binlerce insan var. Bu başvuruların hakkaniyetli bir şekilde değerlendirilmesini Valimiz Sayın Kadir Çakır’dan istirham ediyorum. Bu listelerin şeffaf düzenlenip, düzenlenmediğinin takipçisiyim, duyarlı tüm hemşerilerim de lütfen takipçisi olsun” diye konuştu.

%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA