Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA

Yozgat Esnaf Gazetesi
yozgateesnaf
YAZARLAR
Adsız Kahraman TÜM YAZILARI
Berkay Koçak TÜM YAZILARI
Memurluk, genlerimize işlemiş. Bulunduğunuz iş kolunda; mesai saatlerinizin, uğraştığınız işlerin, nasıl hareket edeceğinizin ve hatta nasıl konuşup ne yiyeceğinizin dahi başkası ya da başkaları tarafından belirlenmesine memurluk deniyor.
Cihan DELİBAŞI TÜM YAZILARI
Padişah vezire sormuş: - Vezirim! Eğitim mi önemli, karakter mi? Vezir hiç düşünmeden cevap vermiş: -Karakter padişahım. Padişah memleketin her yerinde tellallar çağırtmış. -duyduk duymadık demeyin en iyi hayvan eğiticisine yüz kese altın... En iyi hayvan eğiticisi padişahın huzuruna çıkarılmış. Padişah hayvan eğiticisine sormuş: -Bir kediye tepsiyle servis yapmayı ne kadar zamanda öğretebilirsin? -Altı ayda […]
Cihangir Can TAŞDEMİR TÜM YAZILARI
3 Kasım 1914 - 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı'nda cereyan eden bir seri deniz savaşlarıyla Gelibolu Yarımadası'nda 25 Nisan 1915 - 8/9 Ocak 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşları, Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran birer zafer destanıdır. Herkesin bildiği üzere de her yıl 18 Mart’ta ülkemizin her yerinde “Çanakkale Deniz Zaferi ve […]
Gülşen Solmaz TÜM YAZILARI
12 kardeş olmak nasıl bir duygu anlatayım; Çok kardeşli bir ailede büyüdüysen hem yönetmeyi, hem De yönetilmeyi sahada öğrenirsin. Her çocuk bir büyük kardeşinin koruması Ve yönetimi altındadır. En büyük olan ailenin Reis-i Cumhuru… Son söz hep onundur ! Bir küçük kardeş Başbakan. Onun küçüğü bakan. En küçük ise sanırım devlet memuru. Herkes ondan iş […]
Mehmet Korkmaz TÜM YAZILARI
Eveeeet yine yeşillendi fındık dalları… Çarşambamızın gelir düzeyini ayakta tutan çoğu vatandaşımızın geçim kaynağı olan fındık ve bağ, bahçe, sebze, Çarşambamızda üreticilerimiz için iyi bir gelir olması yanı sıra bu bağ bahçede çalışan mevsimlik işçilerimiz içinde iş imkanı kapısı oluşturmaktadır. Lakin bağ bahçeye indiğimizde bizi bekleyen son yılların tehlikesi olan KENE denilen canlı yada dikkat edilmesi çok önem arz eden konu olduğundan, siz saygı değer okurlarımıza kısa birkaç bilgi vermeyi bir görev bildik.
Murat ATALAY TÜM YAZILARI
Şimdi bana “Esnaf kimdir?” diye sorsanız, anlatacak o kadar çok şeyim var ki. Hele ki konu Yozgat esnafıysa, roman olur vesselam.
Nuri ŞİMŞEK TÜM YAZILARI
Sanayi devrimi ile birlikte dünya endüstrisi hızla gelişti. Tüm insanlık tarihinden fazla üretim yapıldı son 100 yılda. Bir şeyler üretilince doğal olarak tüketilmesi de gerekiyordu ve aynı hızda tüketim çılgınlığı baş gösterdi. Bunun yanına teknolojik gelişmelerde eklenince özellikle son 20 yıl dünya devasa bir alışveriş merkezine dönüştü. Bu gelişmeler doğal olarak Türkiye’yi de etkiledi ama […]
Oğuz ÜNAL TÜM YAZILARI
Hayat aynı rutininde devam ediyor ve sıkılıyorsanız, yaşamı farklılaştırmanız ve beyninizi alışkanlıklarını bırakmaya zorlamanız gerekiyor. Bu size hem zihinsel zindelik hem de rahatlamayla birlikte mutluluk getirecek. Unutmayın hayata bir kere gelme şansınız var ve ilk önce kendinize dikkat edin:
Orhan DARI TÜM YAZILARI
Neden yetenekli çalışanlara sahip olmanıza rağmen onlardan tam verim alamıyorsunuz? Yeni bir işe başladığınızda, işinizle ilgili tüm alanlarda uzman olmak zorunda değilsinizdir. Örneğin bir planlama şirketi kurduysanız grafik tasarım hakkında hiç bir şey bilmediğiniz konusunda endişelenmezsiniz. Sadece kaliteli ve güzel görünenin ne olduğunu bilmeniz ve yetenekli bir grafik tasarımcıyı işe almanız yeterli olacaktır. Lider olarak yapmanız gereken kimin ihtiyacınız olan işi daha iyi yapabacağını seçmenizdir.
Şenay Yalçın TÜM YAZILARI
Ah Yozgat Ah.. Kadın olmak zaten zorken esnaf olması daha da zor.. Neden mi?
Yılmaz ÇALIŞKAN TÜM YAZILARI
İyi fikirler her an gelebilir ancak bunların yitip gitmesine ve unutulmasına izin verirseniz yanlış yoldasınız demektir.
Zeki ÇELİK TÜM YAZILARI
Her girişimci eşsiz bir yolculuğa sahiptir ve kendi zorluklarıyla karşı karşıyadır. Başarılı girişimciler bile iş hayatında bir çok tuzakla karşı karşıyadır. Bu tuzaklara düşmemek için gerçek deneyimlerden elde edilen deneyimleri aşağıda sıraladık. Başarılı olun ya da olmayın eğer bir işi yönetiyorsanız aşağıda ki maddeleri gözden geçirmelisiniz.
%100
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
100%
SON DAKİKA